Wskazówki przy wyborze spodni motocyklowych – czym się kierować? cz.2

Wskazówki przy wyborze spodni motocyklowych – czym się kierować? cz.2

Więc przyszedł czas i możemy wystartować z kolejnym artykułem! Nie będę się rozpisywał we wstępie, bo każdy kto czytał poprzedni, powinien wiedzieć o co chodzi, a jeśli jednak dopiero trafił na mój blog, to zapraszam do poprzedniej części (TUTAJ).

Przechodzimy do konkretów…

Czemu cross jest inny?

Świetne pytanie! Jedynie cross ma specjalne dla swojej kategorii, ponieważ tutaj ochrona jest zupełnie inna. Spodnie są zazwyczaj wybitnie lekkie, pozbawione protektorów i niesamowicie przewiewne. Muszę przyznać osobiście, że to najwygodniejszy rodzaj spodni motocyklowych, które do żadnego innego sportu po prostu się nie nadają!

Inny rodzaj upadania, będzie równał się innym ochraniaczom, co można zauważyć też po kurtkach do tego sportu, gdzie nie posiadają one protektorów, tylko każdy zainteresowany musi dokupić oddzielny pancerz.

A w trasę?

Tutaj doskonale sprawdzą się spodnie motocyklowe tekstylne, gdyż charakteryzują się doskonałą wodoodpornością, są przede wszystkim bardzo wygodne i nie można zapominać o tym, że wentylacja jest niezwykle ważna. Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której spędzacie na swoim motocyklu 8 godzin i macie na sobie portki, które nie przepuszczają powietrza? Bo ja nie.

Charakteryzują się również ogromną ilością kieszeni i schowków, dzięki którym można zabrać niezbędne gadżety, które są w stanie uratować nas w czasie trasy.

Miasto!

Przyszedł czas na to, co tygryski lubią najbardziej, czyli szybkie przejażdżki po mieście! Jeansy są moimi spodniami, które zabieram ze sobą na taki wypad, co można zauważyć po moim wpisie o Shima Gravity, które niemal od razu, sprawiły, że moje serce zaczęło szybciej bić i postanowiłem je kupić w tym sezonie.

Są one przede wszystkim bezpieczne przy niedużych prędkościach (a zobaczymy jak wychodzi Shima przy większych), posiadają protektory i nie wyglądają jak spodnie motocyklowe. Dzięki temu, każdy biker wygląda naprawdę dobrze w połączeniu z fajnymi butami motocyklowymi.

Mam nadzieję, że takie wskazówki wam się przydadzą i spędzicie mniej czasu w sklepie. W następnych artykułach dowiecie się więcej na temat protektorów i jakości!