Wskazówki przy wyborze spodni motocyklowych – czym się kierować? cz.1

Wskazówki przy wyborze spodni motocyklowych – czym się kierować? cz.1

Wchodzisz do dobrego sklepu motocyklowego? Co pokazuje się twoim oczom? Oczywiście jest to niemal setka różnych modeli kurtek, kasków i spodni motocyklowych. Dokładając do tego miliony gadżetów i strefę mechaniczną, można się pogubić, a zwłaszcza może być to problem, jeśli ktoś ma podobną sytuacje do mnie, czyli po prostu jest lekko nadpobudliwy i w takich miejscach moja głowa lata na wszystkie boki.

Ok, przejdźmy jednak do sedna!

Wchodzimy do sklepu i chcemy kupić spodnie, tylko na jakich się skupić? Tutaj można pokusić się o lekki tuning przysłowia i stworzyć powiedzenie “powiedz mi jakim motocyklem jeździsz, a ja powiem ci jakie spodnie kupić”. Ma to duży sens, ponieważ zupełnie inny model będziemy wybierać do stylu jazdy. Poniżej przedstawię wam najbardziej klasyczne i najlepiej sprawdzające się zestawienia.

  • Sport – dopasowana, przylegająca skóra,
  • chopper/cruiser – stylowa skóra/jeans,
  • cross – specjalne spodnie do crossu,
  • enduro/turystyki – tekstylne,
  • skutery/motocykle miejskie – tekstylne/skóra/jeans (z naciskiem na jeans).

W takim wypadku, o wiele łatwiej będzie nam czegoś szukać. Dalej zajmę się problematyką sportów i dlaczego akurat tak to się prezentuje.

Sport i po co mi skóra?

Otóż jak się okazuje, spodnie skórzane mają najlepszą klasę ścieralności, a jak wiadomo szlif na motocyklowy sportowym, zazwyczaj do krótkich nie należy, więc szorując swoją tylną częścią ciała po asfalcie, otrzymujecie tym samym największą pewność, że wasza skóra nie dotknie podłoża. Niestety, według mnie posiadają więcej wad niż zalet, lecz jest to jedyne sensowne rozwiązanie na ścigacz, zwłaszcza jeśli ktoś lubi odkręcić manetkę. Mają słabą wentylację, są ciasne, a przede wszystkim są mało elastyczne i niewygodne.

Co na chopper lub cruiser?

Nie próbujcie się nawet oszukiwać, że kupiliście tą maszynę z innych pobudek niż lans! Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że obecnie takie produkcje, służą jedynie do pokazania się w czasie zlotu i niedzielnym popołudniem na mieście. Spokojnie! To nic złego. W tym wypadku najlepiej jest postawić na styl i wygodę, więc osoby którym zależy na oldschoolowym wyglądzie, mogą założyć stylowe spodnie skórzane, lub ci którzy stawiają na wygodę i nieco większą ilość bezpieczeństwa, powinni poradzić sobie w jeansach motocyklowych.

Pozwolicie, że resztą wskazówek zajmę się w następnym tekście? Zauważyłem, że nie przepadacie za wybitnie długimi wpisami, a tutaj już pojawiło się dość dużo informacji jak na pierwszy raz. Tak więc, do zobaczenia za tydzień!