Dlaczego w ogóle blog o spodniach motocyklowych?

Dlaczego w ogóle blog o spodniach motocyklowych?

Rok 2018 trwa w najlepsze od dłuższego czasu, nic dziwnego, że jako osoby, które również wyczekują swojego sezonu, stale śledzimy nowinki, które zapowiadają nam firmy takie jak Buse, czy chociażby Shima. Sam nie wierze, że jest wśród nas chociaż jedna osoba, która NIE planuje czegokolwiek zakupić z najnowszych kolekcji ubrań i gadżetów. Ja osobiście jestem fanatykiem kupowania spodni motocyklowych i dlatego również powstaje ten blog.

Czy jestem szalony na punkcie spodni motocyklowych?

Można tak powiedzieć, a raczej może warto spojrzeć w innym kierunku i problem jest wśród producentów, którzy nie potrafią według mnie uszyć wygodnych spodni dla kierowców. Oczywiście, domyślam się, że nie będą one nigdy (a przynajmniej z najbliższej przyszłości), tak wygodne w użytkowaniu jak normalne jeansy, które służą nam do codziennego chodzenia, ale szukam portek na jednoślad, które będą mi obojętne w czasie zdejmowania po wielogodzinnej jeździe i nie będę wydawał z siebie okrzyku rozkoszy, że wreszcie moja katorga się zakończyła.

A jakie mam doświadczenie?

Śmiało mogę powiedzieć, że moje doświadczenie jest naprawdę duże, ponieważ w życiu próbowałem chyba jeździć na każdym rodzaju motocykli. Posiadałem cruisery Triumpha, turystyki Yamahy, sportowe i szybkie Kawasaki i terenowe Suzuki. Oczywiście kombinacje możecie pozmieniać i będzie podobnie. 🙂

Zapytacie jakim cudem? Otóż zajmuje się handlem motocyklami od zawsze! Sprzedaje je na części, w całości, remontuje i niszczę, ogólnie od dziecka jest to moja pasja i na szczęście, jestem w stanie z tego wyżyć.

Ok, ale to wcale nie tłumaczy mojego zboczenia…

Otóż jednak trochę tak, ponieważ po prostu przywiązuje naprawdę dużą uwagę do tego, by mieć odpowiedni sprzęt do każdego motocykla i biorąc pod uwagę mój w miarę uniwersalny wzrost (176 cm), łatwo jest mi kupić używane produkty, w świetnych cenach. Posiadam może dwa komplety, które są moje i były one zakupione w pełni nowe dwa sezony temu. Jest to kurtka motocyklowa Adrenaline RAM z serii 2015 roku i spodnie tekstylne Knox. Oczywiście poddałem ten komplet specjalnym przeróbką, które oferują mi dużo większe bezpieczeństwo, chociaż o tym kiedy indziej.

Drugi zestaw, to skórzany BUSE, który wykorzystuje do jazdy Yamahą R1, czyli ulubiona maszyna z ulubionym kombinezonem, daje nam największą ilość radości i frajdy!

Co omówimy na blogu?

Z wielką przyjemnością, omówię dla was modele, rozłożę je na czynniki pierwsze, ocenie i porównam do innych podobnych. Dzięki temu ograniczymy wspólnie ilość pytań na forach internetowych typu “ten czy ten? Który model lepszy?”. Niestety pojawiają się one ciągle, więc najlepiej będzie jeśli będziecie po prostu odsyłać w to miejsce takich delikwentów! 🙂

Opisze wam swoje przygody, które spotkały mnie w różnych sytuacjach i jak uratowały mnie konkretne modele spodni i na których producentach się zawiodłem… Niestety, bywało i tak. Mam jednak nadzieje, że po prostu będziemy się świetnie wspólnie bawić i wszyscy się czegoś nauczymy!